Coronavirus og kjæledyr

DYREPASS:
Dyrenes Hus har dessverre ikke kapasitet til å ta inn andres kjæledyr. Forhør deg med venner og familie om noen kan ta seg av dyrene dine om du selv blir smittet.
I tilfelle du skulle bli innlagt på sykehus eller blir pålagt karantene, kan det være smart å allerede nå ha en plan for stell og pass av dyrene dine. Dette er spesielt viktig for deg som har hunder som trenger daglige turer.

Dagligvarer: Mat kan bestilles på nett om nødvendig. I tillegg til nettbasert dagligvare har mange vanlige matbutikker også hjemlevering.

Hjelp: Appen Nabohjelpen og grupper på nett/facebook kan benyttes for å få hjelp til diverse for deg som ikke har venner og familie i umiddelbar nærhet.

Medisiner: Bruk nettapotek for bestilling av nødvendige medisiner.

Dyrepass: Det finnes mange dyrepensjonat og dyrehotell som passer dyr mot betaling.

https://www.gulesider.no/dyrepensjonat+oslo/bedrifter

Det er allerede mange privatpersoner som tilbyr hjelp i Osloområdet gjennom nabohjelpen.

Så vidt vi vet hittil, smitter ikke coronaviruset fra menneske til dyr eller omvendt. Vi ber allikevel alle dyreeiere å ta sine forhåndsregler. Vask hendene ofte, ikke kyss dyrene og unngå nærkontakt med andre mennesker.

Besøk folkehelseinstituttets nettsider for oppdatert informasjon om coronaviruset: https://www.fhi.no/nettpub/coronavirus/fakta/fakta-om-koronavirus-coronavirus-2019-ncov/